oben links oben rechts
left border
Strona Główna ˇ O Stowarzyszeniu WCM ˇ Kontakt ˇ Czerwiec 15 2021 11:11:36
Nawigacja
Strona Główna
O Stowarzyszeniu WCM
OPP - sprawozdania z 1%
Kontakt

Mediacja
Czym jest mediacja
Zasady mediacji
Mediacja cywilna
Mediacja rodzinna
Mediacja sąsiedzka
Mediacja gospodarcza
Mediacja karna
Dziecko w sytuacji rozwodu

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Czym jest mediacja

Mediacja to postępowanie, w trakcie którego, przy udziale neutralnej, wpierającej proces mediacji osoby trzeciej, mediatora, strony dokonują próby porozmawiania w taki sposób, aby doprowadzić do wzajemnego zrozumienia swoich potrzeb i dzięki temu wspólnie dostrzec sposoby rozwiązania konfliktu.

Mediator pomaga stronom zmienić ich spojrzenie na spór, łagodzi powstające napięcia i ułatwia – nie narzucając jednak swojego zdania – wypracowanie rozwiązania satysfakcjonującego dla każdej ze stron.

Dzięki mediacji ludzie uczą się na nowo rozmawiać ze sobą, a fachowo przygotowany, kompetentny mediator stwarza warunki, w których taka rozmowa jest dla stron możliwa. Stwarza on także warunki do dalszego porozumienia, do którego dojdzie - o ile taka będzie wola stron.

Mediacja jest pomocna w wielu sprawach, m.in. w konfliktach rodzinnych (np. okołorozwodowych, dotyczących ustalenia zasad opieki nad dziećmi), spadkowych, sporach sąsiedzkich, pracowniczych, w sprawach gospodarczych, np. dotyczących zapłaty długów, a także w konfliktach pomiędzy nieletnimi, czy też w sprawach karnych.


Od początku do końca procesu mediacji strony mają całkowity wpływ na to czy, i na jakich warunkach dojdzie do porozumienia.right border
unten links unten rechts


108579 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion   |   Theme by Moded By: UCTXs Themes

Based on greeny by: Design by Matonor

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie