oben links oben rechts
left border
Strona Główna ˇ O Stowarzyszeniu WCM ˇ Kontakt ˇ Czerwiec 15 2021 11:16:18
Nawigacja
Strona Główna
O Stowarzyszeniu WCM
OPP - sprawozdania z 1%
Kontakt

Mediacja
Czym jest mediacja
Zasady mediacji
Mediacja cywilna
Mediacja rodzinna
Mediacja sąsiedzka
Mediacja gospodarcza
Mediacja karna
Dziecko w sytuacji rozwodu

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Mediacje - zmiany w prawie

W dniu 7.01.2015 Rada Ministrów przyjęła założenia do projektu ustawy o wspieraniu polubownych metod rozwiązywania sporów przygotowane przez ministra gospodarki we współpracy z ministrem sprawiedliwości. W prace legislacyjne byli zaangażowani eksperci Instytutu Allerhanda: r.pr. Benedykt Fiutowski, adw. Bartosz Groele (Wiceprezes IA, Sekretarz Sekcji Prawa Upadłościowego IA), adw. Rafał Kos (Członek SPU IA), adw. dr Małgorzata Kożuch, sędzia Zbigniew Miczek (Wiceprzewodniczący SPU IA), adw. dr Arkadiusz Radwan (Prezes Instytutu Allerhanda), adw. Kamil Zawicki (Przewodniczący Sekcji Rozwiązywania Sporów IA).

Czytaj więcej

ZGODA NA ŚWIĘTA - ŚWIĘTA NA ZGODĘ


Zapraszamy na bezpłatne konsultacje w dniach 10-19 grudnia 2014 roku

Święta to dobra okazja, aby się pogodzić, zasiąść razem przy stole z nadzieją, że znowu się ułoży. Nie jest to jednak łatwe, gdy dotychczasowe rozmowy zawiodły, a wzajemny żal i uraza ściska serca i zamyka usta.

Właśnie w takiej sytuacji pomóc może mediacja. Jeśli chcesz się porozumieć z drugą stroną i masz nadzieję , że ona też chciałaby się dogadać, nie wiecie jednak jak to zrobić, od czego zacząć, zapraszamy do kontaktu z mediatorem Wrocławskiego Centrum Mediacji.

W dniach 10-19 grudnia 2014 roku nasi mediatorzy będą pełnili dyżury telefonicznie, w czasie których będą udzielali wyjaśnień na temat mediacji. Będzie można dowiedzieć się między innymi czym jest mediacja, jakie są jej zalety, jak przebiega, ile kosztuje oraz czy twoja sprawa nadaje się do mediacji. Po uprzednim umówieniu, możliwa jest także bezpłatna osobista konsultacja z mediatorem.

Zapraszamy również do zadawania pytań on-line, za pomocą formularza, do którego link znajduje się poniżej. Odpowiedzi udzielimy w ciągu kilku następnych dni.

Formularz zgłoszenia:
http://skroc.pl/mediacje2 - weź udział w akcji

DYŻURY MEDIATORÓW:

Beata Bronowicka tel. 71/ 79 27 227, w godz. 9.00 -14.00
Dagna Dzidowska , tel. 503 099 412, w godz. 14.00 -17.00
Agnieszka Szczota, tel. 667 308 413, w godz. 17.00- 18.00
Krzysztof Jasiński, tel. 530 881 311, w godz. 18.00 - 19.00

Konferencja Starostwa Powiatowego we Wrocławiu

Czym jest mediacja? W jakich okolicznościach i na jakich zasadach możemy z niej korzystać? – na te i wiele innych pytań dotyczących mediacji można było znaleźć odpowiedzi podczas Konferencji pn.: „Mediacja, jako alternatywna metoda rozwiązywania sporów", którą w dniu 15 października zorganizowało Starostwo Powiatowe we Wrocławiu we współpracy z Sądem Okręgowym we Wrocławiu. Na konferencję zostali zaproszeni także członkowie naszego stowarzyszenia.


Zapraszamy do zapoznania się z pełną relacją z konferencji
Sprawozdanie z konferencjiWarto mediować w biznesie ( 10.10.2014 r.) - sprawozdanie z konferencji

W dniu 10.10.2014 r., w auli Centrum Kształcenia Ustawicznego Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, przy ul. Kamiennej 43 we Wrocławiu odbyła się konferencja pt. „Warto mediować w biznesie”. Honorowy Patronat nad nią objęli Minister Gospodarki, Minister Sprawiedliwości oraz Prezes Sądu Okręgowego we Wrocławiu. Konferencja cieszyła się dużym zainteresowaniem, w tym wśród przedsiębiorców oraz studentów. Przyczynił się do tego w dużej mierze interesujący i bogaty program konferencji a także bardzo ciekawe wystąpienia prelegentów. Organizatorami konferencji byli: Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu wraz ze Stowarzyszeniem Wrocławskie Centrum Mediacji.W konferencji wzięli udział przedstawiciele firm, w tym przedsiębiorcy prowadzący własny biznes, mediatorzy i prawnicy zajmujący się sprawami mediacji. Głównym celem konferencji było zainteresowanie uczestników mediacją jako jedną z metod alternatywnych metod rozwiązywania sporów, wskazując wielowymiarowe korzyści jakie płyną dla firm z mediowania. Ponadto uczestnicy zostali zapoznani z obecnym stanem i kierunkami zmian w ustawodawstwie w zakresie mediacji. Spotkanie otworzyli przedstawiciele organizatorów: Prorektor do spraw Dydaktyki Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu prof. dr hab. Inż. Edmund Cibis oraz Prezes Wrocławskiego Centrum Mediacji Dagna Dzidowska.
Konferencja została podzielona na trzy panele tematyczne. W pierwszym panelu, który prowadziła Sędzia Sądu Okręgowego w Częstochowie, Główny Specjalista w Departamencie Prawa Cywilnego Ministerstwa Sprawiedliwości Agnieszka Rękas, wystąpili: Dagna Dzidowska (Prezes Wrocławskiego Centrum Mediacji, mediator i prawnik) z prezentacją „Co ty wiesz o mediacji?”, Agnieszka Rękas z tematem „Mediacje Gospodarcze – kierunki zmian” oraz Krystian Mularczyk (radca prawny i członek kolegium redakcyjnego kwartalnika „ADR. Arbitraż i Mediacja”) z wystąpieniem „Mediacja w biznesie – aspekty praktyczne”.
Po przerwie rozpoczął się panel drugi, prowadzony przez dr Aleksandra Binsztoka z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, udział w tym panelu wzięli Agnieszka Szczotka (Społeczna Akademia Nauk, mediator Wrocławskiego Centrum Mediacji) z prezentacją „ Taniec mediacyjny kontra walka negocjacyjna”. Następnym mówcą była Beata Bronowicka (adwokat, mediator i Wiceprezes Wrocławskiego Centrum Mediacji), która przedstawiła temat „Mediacja to czysta oszczędność”. Kolejnym prelegentem był Paweł Miłoszewski (mediator, Dyrektor Personalny Bakalland S.A.) z tematem „Mediacja w sporach zbiorowych”. Na koniec panelu drugiego została zaprezentowana „Rola mediacji w budowaniu pozytywnego wizerunku firmy”, którą przedstawiła Dorota Laska-Kmieć (Fundacja Lokalnych Inicjatyw Społecznych FLIS).
W trzecim a zarazem ostatnim panelu prowadzonym przez Dyrektora Loży Dolnośląskiej Business Centre Club Krzysztofa Mojzycha, swoje wystąpienia wygłosili: Waldemar Szewc (doradca podatkowy, A.F.O. Kancelaria Doradztwa Podatkowego, Systemy Rachunkowości), który wygłosił przemówienie o „Mediacji skarbowej”;, następnie Albert Demidowski (radca prawny w Votum S.A ) przedstawił prezentację „Postępowanie przed sądem polubownym przy Komisji Nadzoru Finansowego”. Jako kolejny wygłosił swój temat „Rola mediacji w praktyce rozwiązywania sporów pomiędzy podmiotami gospodarczymiKrzysztof Wyrwa (adwokat i arbiter Sądu Arbitrażowego Izb i Organizacji Gospodarczych Wielkopolski). Na zakończenie wystąpił Grzegorz Czajkowski (Dyrektor zarządzający sprzedażą AXA TUiR S.A.) z prezentacją „Mediacja w sprawach o odszkodowanie”. Cały panel zakończył się dyskusją dotyczącą jak można wykorzystać mediację w swoim biznesie, podczas której prelegenci odpowiadali na pytania uczestników spotkania.


Konferencja cieszyła się dużym zainteresowaniem, co jest ogromnym sukcesem organizatorów i zachęta do organizowania podobnych spotkań w przyszłości.Prezentacje udostępnione przez prelegentów:
- Dagna DzidowskaCo ty wiesz o mediacji?
- Krystian MularczykMediacja w biznesie – aspekty praktyczne
- Agnieszka SzczotkaTaniec mediacyjny kontra walka negocjacyjna
- Waldemar Szewc „Mediacja skarbowa”

- Dorota Laska-KmiećRola mediacji w budowaniu pozytywnego wizerunku firmy
- Beata BronowickaMediacja to czysta oszczędnośćKonferencja „Warto mediować w biznesie”
Newsy
KONFERENCJA „WARTO MEDIOWAĆ W BIZNESIE”

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu wraz ze Stowarzyszeniem Wrocławskie Centrum Mediacji mają zaszczyt zaprosić na Konferencję „Warto mediować w biznesie”, która odbędzie się 10 października 2014 r. we Wrocławiu.

W sytuacji, gdy zawodzą negocjacje istnieje alternatywa dla drogi sądowej - mediacja. Celem konferencji jest zainteresowanie przedsiębiorców mediacją jako jedną z metod ADR (Alternatywnych Metod Rozwiązywania Sporów) poprzez wskazanie wielowymiarowych korzyści, jakie płyną dla firm z mediowania. Uczestnicy konferencji zostaną również zapoznani z obecnym stanem legislacji w zakresie mediacji oraz kierunkami zmian w ustawodawstwie dotyczących ADR. Konferencja będzie też okazją do spotkania przedsiębiorców z mediatorami i wymiany dobrych praktyk w zakresie mediacji.
Honorowy Patronat nad Konferencją objęli Minister Gospodarki oraz Minister Sprawiedliwości.
Uczestnictwo w Konferencji jest bezpłatne.
Konferencja odbędzie się 10 października 2014r., w godz. 10.00 – 14.00, w Sali Konferencyjnej Centrum Kształcenia Ustawicznego Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu przy ul. Kamiennej 43-59.


Ważne linki:
- Pobierz program konferencji - Warto mediować w biznesie
- Rejestracja uczestników (do 9 października 2014r., do godz. 18.00),

Serdecznie zapraszamy!
Międzynarodowy Dzień Mediacji 2013

Z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Mediacji w dniu 17 października 2013 r., przeprowadziliśmy badanie stopnia wiedzy Polaków na temat mediacji. Ankieta była anonimowa i dobrowolna. Wypełniając ją, respondenci mieli wpływ na proces popularyzacji mediacji w Polsce. Serdecznie dziękujemy za wypełnianie ankiety.


Dodatkowo, w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Mediacji, członkowie naszego stowarzyszenia pełnili mediacyjny dyżur telefoniczny, dla osób zainteresowanych mediacją.


Szkolenie z zakresu mediacji

Zapraszamy na szkolenie na temat mediacji w Sektorze 3; w dniu 11 czerwca, godz. 17.30 - 19.00
- Wyjaśnimy czym jest mediacja, ile trwa i jak to wygląda.
- Powiemy o zasadach mediacji , jak ona przebiega i w jakich sprawach może być prowadzona.

Warsztaty dla szkół

Dnia 24 kwietnia 2013r. Dagna Dzidowska przeprowadziła warsztaty dla uczniów jednej z klas III Szkoły Podstawowej nr 90 we Wrocławiu, dotyczące pojęcia "KONFLIKT".

W trakcie zajęć dzieci rozmawiały o konfliktach, jako o zjawisku, które dotyczy naszego codziennego życia, poznały sposoby rozwiązywania konfliktów a w zainscenizowanych sytuacjach doświadczały emocji jakie towarzyszą stronom konfliktu. Uczniowie ukończyli warsztaty w przekonaniu, że współpraca jest najdoskonalszym sposobem rozwiązywania konfliktów.

Zainteresowane szkoły przeprowadzeniem podobnych warsztatów, prosimy o kontakt z naszym stowarzyszeniem.


Strona 2 z 2 < 1 2
right border
unten links unten rechts


108583 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion   |   Theme by Moded By: UCTXs Themes

Based on greeny by: Design by Matonor

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie